Zestaw wykładów do: PPL(A) - licencja pilota samolotowego turystycznego (kurs skrócony-1)

Uwaga!
PPL(A) – licencja pilota samolotowego turystycznego (kurs skrócony -1) dedykowany jest tylko posiadaczom jednej z licencji: SPL lub BPL.

Program kursu "PPL(A) - licencja pilota samolotowego turystycznego (kurs skrócony-1)" 

PARTNERZY

Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB ZIEMI ZAMOJSKIEJ
Aeroklub Ziemi Zamojskiej powołano w roku 1976 (natomiast historia lotniska sięga roku 1928, gdy Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej wykupiła z ordynacji Zamojskich ponad 30 hektarów na lotnisko). Po wojnie lotnisko zostało przejęte przez Wojsko Polskie. Dzięki przychylności Technicznej Szkoły Wojsk Lotniczych w Zamościu, AZZ mógł korzystać z lotniska szkoły zlokalizowanego w Mokrem. Obecnie zrzeszonych w AZZ jest ok. 200 członków w sekcjach: samolotowej, szybowcowej, spadochronowej, paralotniowej i modelarskiej. Na przestrzeni prawie 39 letniej historii Aeroklubu nie sposób wymienić wszystkich, bardzo licznych sukcesów sportowych naszych zawodników.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenia szybowcowe, samolotowe i spadochronowe. Do dyspozycji mamy m.in. szybowce: SZD 9 – Bocian i 2 SZD 50-3 Puchacz oraz samoloty: Cessna 152 i AT-3 .Wiecej informacji nastronie: http://www.aeroklubzamosc.pl/
Informacja o PARTNERZE
AIR4
Szkolenie do licencji PPL(A)

Twój pierwszy krok na drodze do licencji pilota jest wyzwaniem dla Air4™. Wiedza, którą zdobędziesz w trakcie szkolenia zostanie z Tobą na całe życie. Jeśli PPL(A) to tylko na najwyższym poziomie.
Szkolenie do licencji pilota samolotowego PPL(A) to pierwszy krok, który pozwoli Ci samodzielnie przejąć stery samolotu w lotach niekomercyjnych.

Twoje szkolenie to czas, w którym będziemy wymagać Twojego zaangażowania. Zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą wykonywania operacji lotniczych. W końcu staniesz się dowódcą statku powietrznego i to na Twoich barkach spoczywać będzie odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób i samolotu.

Bez względu na to, czy stawiasz pierwszy krok w zdobyciu licencji pilota zawodowego, czy też spełniasz swoje marzenia - naszym zadaniem będzie wypełnić Twój worek doświadczenia lotniczego szybciej, niż wyczerpie się worek z napisem "szczęście". Pamiętaj - jako piloci jesteśmy równi - lotnictwo to magia, ale też mądrość. Wybieraj odpowiedzialnie.
Informacja o PARTNERZE
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODWEGO COMPERTUS KONRAD PIEPRZYK
Oferujemy kursy i szkolenia lotnicze:
Kurs pilotażu ultralekkich samolotów do uzyskania Świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego wystawionego przez ULC lub Czeski Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Szkolenie ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie ucznia- pilota bezpiecznego wykonywania lotów na samolotach ultralekkich w warunkach odpowiadających przepisom o lotach z widocznością (VFR).

Inne kursy:
Kurs Instruktor Samolotów ultralekkich (INS(A))
Kurs loty w strefie kontrolowanej VFR
Kurs loty nocne VFR
Kurs holowanie banerów i szybowców
Kurs przeszkalanie na inny typ samolotu
Weryfikacja uprawnień do Świadectwa Kfalifikacji Pilota samolotu ultralekkiego lądowego zdobytego przez pilota według przepisów innych niż polskie i wydanego przez inne państwo, do uzyskania uprawnienia podstawowego do pilotowania samolotu ultralekkiego lądowego (UAP(L)) wpisywanego do Świadectwa Kwalifikacji pilota statku powietrznego o maksymalnej masie startowej (MTOM) do 495KG(UACP)
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB GLIWICKI
Aeroklub Gliwicki rok założenia 1955 - 70 lat tradycji w szkoleniach lotniczych.
Gliwice - Lotnisko, 44-100 Gliwice telefon: (32) 230 15 92, e-mail: sekretariat@aeroklub.gliwice.pl
Organizacja szkoląca nr PL.DTO-115,
Organizacja obsługowa nr PL.CAO.0061.

Zapraszamy na szkolenia z zakresu:
- Licencji pilota samolotowego PPL(A),
- Licencji pilota szybowcowego SPL,
- Uprawnienie do holowania szybowców,
- Uprawnienie do wyrzutu skoczków spadochronowych,
- VFR NOC,
- Akrobacji samolotowej,
- Akrobacji szybowcowej,
- Szkolenie praktyczne dla instruktorów szybowcowych FI(S),
- Przeszkolenie na samolot AN-2.

Posiadamy własną flotę statków powietrznych oraz organizację obsługową.
- Szkolimy do licencji samolotowej na samolocie Cessna C150 (posiadamy 3 egzemplarze SP-KIC, SP-KNC, SP-KNB) oraz Pipistrel Virus SP-SPB. W trakcie szkolenia do licencji poznasz jak wyprowadzać samolot z korkociągu.
- W ramach budowy nalotu możesz uzyskać uprawnienia do holowania szybowców czy wyrzutu skoczków. Aeroklub posiada 4 samoloty przystosowane do holowania szybowców Jak-12M SP-AWC, PZL-101 Gawron SP-CGC, Pipistrel Virus SP-SPB oraz Cessne C182 OK-KEM.
- Szkolenia szybowcowe prowadzimy na klasycznych Bocianach (posiadamy 6 sprawnych egzemplarzy) oraz Puchaczach (2 sprawne egzemplarze.
- Nie brakuje również, szybowców jednomiejscowych PW-5 (4 sztuki) Junior (3 egzemplarze) Jantar (2 egzemplarze) oraz liczne zabytkowe szybowce, które utrzymujemy w ciągłej sprawności.

Dołącz do pasjonatów i realizuj swoje lotnicze marzenia z najlepszymi.

Zapraszamy do obejrzenie filmów, które zachęcą was do szkolenia się w AGL:
https://www.youtube.com/watch?v=bgQQaVPzyBs&t=561s
https://www.youtube.com/watch?v=KXrK62xRmK4&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=pMyx028Wekg

Informacja o PARTNERZE
WESTWINGS POZNAŃ
Zadeklarowana organizacja szkolenia (DTO) prowadzona przy pierwszym w Polsce klubie pilota, który jest zorganizowaną formą wynajmu samolotów dla grupy zrzeszonych w klubie pilotów. Za szczególny cel stawiamy sobie przyciągnięcie do lotnictwa tych, którzy wymagają indywidualnego podejścia do szkolenia. Będą to m.in. przedsiębiorcy, osoby pracujące poza lotnictwem, mające rodzinę oraz wszyscy inni, którzy chcą z bycia pilotem uczynić pasję, dodatkowe zajęcie, a nie wykonywany zawód. Z tego też powodu nawiązujemy współpracę w zakresie szkolenia teoretycznego z ATO Avioner – gdyż to właśnie oni, a nie kto inny, pomogą Ci dostosować tempo uczenia się i zdawania egzaminów w ULC do Twojej istniejącej sytuacji życiowej, a nie do reszty kursantów z grupy. Zapraszamy – wypróbuj kurs teoretyczny Avioner, a następnie przetestuj w praktyce nas i nasze samoloty.
loading