Zestaw wykładów do: Akrobacja szybowcowa

Uwaga!
Szkolenie Akrobacja szybowcowa jest dedykowane jedynie posiadaczom licencji Pilota Szybowcowego SPL/SFCL.

Program kursu "Akrobacja szybowcowa" 

PARTNERZY

Informacja o PARTNERZE
FLY SERVICE SP.ZO.O.
Centrum szkolenia lotniczego Fly Service sp.zo.o.
Szkoła lotnicza Fly Service powstała w 1986 roku w Niemczech, od 2005 roku Fly Service z powodzeniem szkoli pilotów we Wrocławiu na lotnisku EPWR. Fly Service szkoli pilotów od ponad 35 lat.
Twój partner we wszystkich dziedzinach lotnictwa. Szkolimy Cię od pilota prywatnego do pilota zawodowego. Szkolenia; LAPL (A), PPL (A), NVFR (A), MEPL (A), IR (A), CPL (A), SEPL oraz wznowienia.
Wielu naszych byłych studentów lotnictwa obecnie lata jako piloci w samolotach komercyjnych we wszystkich renomowanych liniach lotniczych. Posiadamy najwyższej klasy zespół doświadczonych instruktorów lotniczych, którzy często sami są kapitanami i drugimi pilotami w różnych firmach lotniczych.
Fly Service Flight Training to jedna z najbardziej efektywnych szkół lotniczych w Polsce.
Używane przez nas samoloty to przede wszystkim sprawdzona seria typu Cessna i Piper, w tym CIRRUS SR 22 TN z glascockpit Garmin 1000.
Wszystkie nasze samoloty są wyposażone w najnowsze urządzenia radionawigacyjne i są serwisowane w firmie lotniczej zatwierdzonej przez LBA i zgodnie z przepisami UE.
Umów się już dziś na spotkanie informacyjne.
Fly Service Team Wrocław
tel. +48 696 590 737, +48 696 500 737 www.fly-service.pl [email protected]
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB BIELSKO-BIALSKI
Serdecznie zaprasza na prowadzone szkolenia lotnicze, w zakresie uzyskania uprawnień:

- do licencji samolotowych PPL(A), LAPL(A), CPL(A) - ponadto szkolenie teoretyczne ATPL(A)
- na samoloty jednosilnikowe, tłokowe, lądowe SEP(L)
- do lotów nocnych VFR
- instruktora samolotowego FI(A)
- holowania szybowców i bannerów

- do licencji szybowcowej SPL oraz LAPL(S)
- startu za samolotem holującym oraz wyciągarką
- wykonywania akrobacji na szybowcach
- instruktora szybowcowego FI(S)

Prowadzimy ponadto wszelkie szkolenia wznawiające dotyczące w/w uprawnień.
Zapraszamy również na cyklicznie organizowane seminaria instruktorskie.
Informacja o PARTNERZE
TOWARZYSTWO LOTNICZE W ŚWIEBODZICACH
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB CZĘSTOCHOWSKI
Pierwszymi próbami lotniczymi ekscytowali się mieszkańcy Częstochowy już na początku ubiegłego wieku. Jednak możliwość realizacji pasji lotniczych pojawiła się wraz z powstaniem w 1928 roku lotniska na Częstochowskim Kucelinie. Lotnisko działało do wybuchu wojny, a w latach 50. zostało pochłonięte przez rozbudowującą się hutę żelaza. Wraz z końcem okupacji niemieckiej podjęto kontynuację tradycji lotniczych w dwóch ośrodkach. W latach 40. na odległej o kilka kilometrów na wschód od centrum Częstochowy Górze Ossona funkcjonował Ośrodek Szkolny Szybownictwa. Do dzisiaj działa natomiast założony w 1945 roku Aeroklub Częstochowski.W jego ramach funkcjonują sekcje: szybowcowa, spadochronowa, modelarska, samolotowa i paralotniowa. Aeroklub może się pochwalić licznymi osiągnięciami sportowymi na poziomie światowym. Ośrodek Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Częstochowskiego prowadzi szkolenia :
-samolotowe
-szybowcowe
-spadochronowe
Informacja o PARTNERZE
CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODWEGO COMPERTUS KONRAD PIEPRZYK
Oferujemy kursy i szkolenia lotnicze:
Kurs pilotażu ultralekkich samolotów do uzyskania Świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego wystawionego przez ULC lub Czeski Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Szkolenie ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie ucznia- pilota bezpiecznego wykonywania lotów na samolotach ultralekkich w warunkach odpowiadających przepisom o lotach z widocznością (VFR).

Inne kursy:
Kurs Instruktor Samolotów ultralekkich (INS(A))
Kurs loty w strefie kontrolowanej VFR
Kurs loty nocne VFR
Kurs holowanie banerów i szybowców
Kurs przeszkalanie na inny typ samolotu
Weryfikacja uprawnień do Świadectwa Kfalifikacji Pilota samolotu ultralekkiego lądowego zdobytego przez pilota według przepisów innych niż polskie i wydanego przez inne państwo, do uzyskania uprawnienia podstawowego do pilotowania samolotu ultralekkiego lądowego (UAP(L)) wpisywanego do Świadectwa Kwalifikacji pilota statku powietrznego o maksymalnej masie startowej (MTOM) do 495KG(UACP)
loading