Zestaw wykładów do: BPL - licencja pilota balonowego (kurs skrócony)

Uwaga!
BPL – licencja pilota balonowego (kurs skrócony -1) dedykowany jest tylko posiadaczom (ważnej) jednej z licencji: SPL, PPL(A) lub PPL(H).

Program kursu "BPL - licencja pilota balonowego (kurs skrócony)" 

PARTNERZY

Informacja o PARTNERZE
HELIPOLAND
Firma Helipoland oferuje wykorzystanie śmigłowców oraz wsparcie techniczne i operacyjne ich wykorzystania w wielu różnych aspektach.
Oferujemy szkolenia do licencji pilota śmigłowcowego LAPL(H), PPL(H), CPL(H) oraz wielu różnych uprawnień wpisywanych do licencji a także różnego rodzaju szkolenia specjalistyczne niedostępne nigdzie indziej w kraju, w tym loty w terenach górskich. Doświadczeni i oddani instruktorzy wykorzystują zoptymalizowane programy szkoleń, aby zapewnić połączenie przyjemnej nauki latania z wymaganym lotniczym profesjonalizmem. W połączeniu ze szkoleniem podstawowym oferujemy przeszkolenie na dany typ śmigłowca oraz kompleksową obsługę zakupu i importu nowych i używanych śmigłowców.
Wejdź na naszą stronę www.helipoland.com i skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej.
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB PODHALAŃSKI
Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenia samolotowe do licencji turystycznej PPL(A). Szkolenie przebiega w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Po zaliczeniu egzaminu z wiedzy zdobytej na kursie teoretycznym rozpoczyna się szkolenie praktyczne na samolocie Cessna 152, 172. Szkolenie obejmuje między innymi podstawy pilotażu, loty po kręgu, strefy pilotażowe, loty samodzielne i loty po trasach nawigacyjnych na inne lotniska, również komunikacyjne. Praktyka kończy się, gdy uczeń-pilot wylata co najmniej 45 godzin lotu w tym 10 godzin samodzielnie i zdobędzie umiejętności przewidziane w programie.

Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenie szybowcowe do licencji szybowcowej SPL. Uzyskanie licencji pilota szybowcowego składa się z kliku etapów. Pierwszym etapem jest tzw. szkolenie podstawowe (60 godzin szkolenia teoretycznego plus szkolenie praktyczne minimum 27 lotów z instruktorem oraz 5 samodzielnych). Praktyczne szkolenie podstawowe odbywa się na szybowcach Bocian metodą startu za samolotem holującym. Po ukończeniu szkolenia podstawowego można kontynuować w Aeroklubie Podhalańskim dalsze szkolenie: zadania z celności lądowania, nauka lotów termicznych i przelotów, loty na szybowcu jednomiejscowym itp. Szkolenie takie kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym, przed Urzędem Lotnictwa Cywilnego. Po pozytywnie zdanym egzaminie pilot otrzymuje licencje szybowcowa SPL uprawniającą do samodzielnego wykonywania lotów.

Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenia samolotowe do licencji samolotowej LAP(L).Szkolenie przebiega w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Po zaliczeniu egzaminu z wiedzy zdobytej na kursie teoretycznym rozpoczyna się szkolenie praktyczne na samolocie Cessna 152. Szkolenie obejmuje między innymi podstawy pilotażu, loty po kręgu, strefy pilotażowe, loty samodzielne i loty po trasach nawigacyjnych na inne lotniska. Praktyka kończy się, gdy uczeń-pilot wylata co najmniej 30 godzin lotu w tym 6 godzin samodzielnie i zdobędzie

Informacja o PARTNERZE
AERO PRZASNYSZ
Zapraszamy na szkolenie do Przasnysza:)
90 km od Warszawy, pasy trawiaste w 3 kierunkach, znakomita atmosfera, brak ograniczeń ruchowych, baza noclegowa w cenie szkolenia.
Szkolimy cały rok na 3 typach samolotów.
Informacja o PARTNERZE
AEROKLUB LUBELSKI W RADAWCU
Aeroklub Lubelski powstał w 1927 roku z inicjatywy ludzi spragnionych oderwania się od ziemi. W czasie ponad 80 lat swego istnienia wykształcił rzesze pilotów, którzy odnosili ogromne sukcesy na całym świecie. Dzisiaj organizacja pełni funkcję klubu sportowego propagującego i rozwijającego lotnictwo polskie, głównie w zakresie szkolenia, rekreacji i uprawiania sportów lotniczych. W dobie szybkiego rozwoju lotnictwa komunikacyjnego stanowi źródło potencjalnych kandydatów na przyszłych pilotów zawodowych. Aeroklub stawia zatem na edukację młodzieży i jej rozwój przez angażowanie w sporty lotnicze, które nie tylko kształcą, ale również wychowują, uczą odpowiedzialności, wytrwałości oraz pracowitości.
Ponadto, Aeroklub regularnie świadczy usługi dla firm i instytucji państwowych oraz zapewnia obsługę techniczną statków powietrznych.
W ramach aeroklubu działają sekcje: samolotowa, szybowcowa, spadochronowa, mikrolotowa, modelarska, balonowa oraz klub seniorów lotnictwa. Więcej informacji na www.aeroklub.lublin.pl lub pod nr tel. 605 891 391
Informacja o PARTNERZE
VENTUM AIR
Witamy wszystkich przyszłych pilotów !

Pewno już macie tą mniej ciekawą część teoretyczną do licencji PPL(A) za sobą :), a jeśli jeszcze jesteście w trakcie, to trzymamy kciuki :)
Kierujemy ofertę do wszystkich zainteresowanych częścią praktyczną do licencji PPL(A) oraz również do osób posiadających już licencję i chęć budowania odpowiedniego nalotu do dalszych uprawnień i dążenia do licencji zawodowej CPL(A).
Szkolenie praktyczne odbędziecie na naszych nowoczesnych samolotach typu PS-28 Cruiser oraz na symulatorze ALSIM AL250. Cena za szkolenie praktyczne to 32.000 PLN + VAT.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nami pod numerem 795 558 007 lub mailem ato@ventumair.eu
Z lotniczymi pozdrowieniami
ATO Ventum Air
loading