Informacja o WYKŁADOWCY
MICHAŁ OMBACH
Michał Ombach, absolwent Politechniki Rzeszowskiej ze specjalnością lotnictwo. Ukończył dodatkowo studia podyplomowe z zakresu zarządzania infrastrukturą lotniskową na Politechnice Krakowskiej oraz studia trenerskie na Wyższej Szkole Trenerów Sportu w W-wie i AWF Kraków w zakresie trenera akrobacji lotniczej. Jest doświadczonym instruktorem szybowcowym z nalotem ponad 2000 godzin na szybowcach i samolotach.
Zawodowo w lotnictwo zaangażowany od 1999 roku. Był członkiem kadry narodowej w akrobacji szybowcowej, a następnie jej trenerem. Czynnie lata i szkoli adeptów akrobacji szybowcowej.
Posiada rozległe doświadczenie jako konstruktor. Pracował w biurze konstrukcyjnym WSK-PZL Mielec i PWC Kanada. Swoje kompetencje inżynierskie potwierdził także pracując w liniach lotniczych na stanowisku dyrektora ds. technicznych. Jest także stałym ekspertem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Obecnie zarządza na stanowisku dyrektora generalnego Bielskimi Zakładami Szybowcowymi na lotnisku Aleksandrowice, producenta szybowców Perkoz, Akro, Jantar, Promyk, Junior i Puchacz.

Przedmiot: Akrobacja - SPL,
Wykład z kursów:
loading